GAWRYSZEWSKI-Finanse-Logo-300
StartO Nas
BlogKontakt

Kredyt mieszkaniowy

Kredyt mieszkaniowy – hipoteczny

Produkt, którego właściwie nikomu nie trzeba przedstawiać. W obecnych realiach każda osoba wkraczająca w dorosłe życie na pewnym etapie rozważa możliwość, a przede wszystkim na pewno koszt zakupu własnej nieruchomości finansowanej kredytem hipotecznym właśnie.
Kredyt mieszkaniowy, hipoteczny jest w przeważającej większości lub w całości przeznaczony na cel mieszkaniowy, czyli na sfinansowanie zakupu nieruchomości mieszkalnej albo gruntu lub wybudowanie nieruchomości tzw. systemem gospodarczym – czyli samodzielnie. Celem mieszkaniowym będzie dla banku również refinansowanie – przeniesienie kredytu mieszkaniowego z innego banku.
Dodatkowo w ramach tego samego kredytu można uzyskać dodatkowe środki na wykończenie, remont nieruchomości, konsolidację innych zobowiązań (poprzednich kredytów) lub dowolny cel.
Ponieważ kredyt hipoteczny zaciąga się na wiele lat, a nawet najdrobniejsza różnica w oprocentowaniu, czy kosztach w skali całości okresu kredytowania robi różnicę to wiele osób przy okazji zaciągania kredytu hipotecznego porównuje oferty kilku banków. Pomocny w tym zakresie jest Pośrednik Kredytowy, który posiada w swojej ofercie wiele banków i przedstawi Nam oraz wyjaśni wszelkie różnice w ofertach.

Na co zwrócić uwagę przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny:

1

Na wysokość raty

jak przy każdym kredycie jest to niezaprzeczalnie najlepsze kryterium oceny i porównania ofert

2

Ile wynosi marża kredytu

i w oparciu o jaki WIBOR liczone jest oprocentowanie (3 m-czny czy 6-czny) oraz jak często i na jakiej podstawie jest on ustalany.
Wysokość raty na dzień dzisiejszy to jedno, ale należy również wiedzieć jak często i o ile może ona ulec zmianie. To, że na dzień dzisiejszy jeden z banków ma niższą wysokość raty od drugiego nie oznacza, że jutro nie ulegnie to odwróceniu, po aktualizacji przez ten obecnie „droższy” bank oprocentowania, czego może dokonywać po prostu rzadziej lub później.

3

Czy jest i ile wynosi prowizja za udzielenie kredytu?

To jest dodatkowy koszt, który musimy albo zapłacić w własnej kiszenie, albo rzadziej powiększy kwotę udzielonego kredytu

4

Ile wynosi minimalny wkład własny?

Kredyty na 120% wartości nieruchomości przeszły już raczej do przeszłości, ale różnica między 10, a 30% wkładu własnego również dla wielu kredytobiorców może być istotną barierą, nie do przejścia, zawężając opcje wyboru banku

5

Jaka jest opłata za prowadzenie rachunku osobistego?

Rzadko się o tym myśli zaciągając kredyt hipoteczny, ale wiążemy się z danym bankiem na długie lata i najczęściej przez ten czas musimy mieć prowadzone konto osobiste ROR (czasem również kartę kredytową), a to jest najczęściej dodatkowy koszt miesięczny

6

Czy bank oferuje wakacje kredytowe?

Niewielu kredytobiorców o tym wie, ale są banki, które umożliwiają zawieszenie płatności raty na jakiś czas, np. na 1 m-c w roku. Warto mieć w zanadrzu taką opcję na wypadek niespodziewanych wydatków

7

Czy bank wymaga polisy na życie?

Nie każdy bank wymaga ubezpieczenia kredytobiorcy na życie, a jeżeli tak to najczęściej proponuje zawarcie polisy grupowej za swoim pośrednictwem. Gdzie byśmy natomiast nie chcieli takiej umowy polisy zawrzeć (samodzielnie czy poprzez bank) to jest to dodatkowy koszt i to wcale nie mały, a przecież część osób i tak ma już zawarte polisy np. w zakładzie pracy

8

Czy bank wymaga ubezpieczenia nieruchomości?

Jeżeli staniemy się posiadaczem nieruchomość, to jak w przypadku samochodu powinno się taki majątek ubezpieczyć – na wszelki wypadek. Nie jest to może tak duży koszt jak w przypadku polis na życie, a na pewno mniej wymogów formalnych, aby taką polisę zawrzeć, natomiast trzeba dokładnie wczytać się w warunki polisy oferowanej przez bank. Większość ofert bankowych ubezpieczeń grupowych nieruchomości jest mocno okrojona i nie zabezpiecza przed większością typowych ryzyk, jak chociażby nie ma w nich ubezpieczenia od zalania przez sąsiada.

9

Czy jest prowizja za wcześniejszą spłatę?

Pewnie zaciągając kredyt na 30 lat nikt się na początku nie zastanawia i nie przewiduje że za rok czy dwa będzie chciał kredyt spłacić wcześniej, przed terminem. Warto jednak założyć różne ewentualności. Spłaty kredytu przed terminem będziemy dokonywali również w przypadku sprzedaży nieruchomości, a nawet 1-2% przy tak znaczącym saldzie zobowiązania to nie mała kwota.

10

Czy trzeba przelewać wynagrodzenie do tego banku?

Rzadko spotykany warunek, ale jednak czasem się zdarza. Z pewnością wygodniej jest korzystać z usług jednego banku, ale są często inne względy, dla których wynagrodzenie chcemy lub musimy przelewać gdzie indziej.

11

Jaka jest ogólna kondycja/sytuacja banku?

Niby zaciągamy zobowiązanie, a nie deponujemy środki, więc w razie problemów finansowych, czy upadłości banku nie mamy czym się martwić, ale rzeczywistość jest trochę inna. W przypadku upadłości banku kredyt może być przeniesiony do innej instytucji, nawet nie będącej bankiem, może być spłacany syndykowi, a przede wszystkim im gorsza kondycja finansowa banku tym trudniej od banku pewne rzeczy wyegzekwować, czy wyprosić, np. restrukturyzację, a bank może zamykać część nierentowanych oddziałów, więc dostęp będzie utrudniony.

Decyzję o zaciągnięciu kredytu hipotecznego

oraz wyborze banku, który takiego kredytu Nam udzieli podejmuje się na wiele lat dlatego chcąc zaciągnąć kredyt hipoteczny wiele osób decyduje się na pomoc Wyspecjalizowanego Doradcy. Pośrednik kredytowy pomoże nie tylko wybrać najlepszą ofertę, ale także przygotować i zgromadzić niezbędne dokumenty, co w przypadku kredytu hipotecznego nie zawsze jest proste, wymagane są nie tylko dokumenty finansowe kredytobiorców, ale również dokumenty potwierdzające rodzaj, stan i wartość nieruchomości.
1.

WARUNKI WSPÓŁPRACY

Z GAWRYSZEWSKI FINANSE – BIURO KREDYTOWE
Poza skutecznością w działaniu, co potwierdzają Nasi klienci, proponujemy również konkurencyjne warunki współpracy. Przede wszystkim prowizja za Nasze usługi jest jedną z najniższych na rynku, a wynagrodzenie jest płatne dopiero po uzyskaniu kredytu, a nie za same starania. Jeżeli zastanawiają się Państwa nad wyborem usług Naszej Firmy spośród innych oferowanych na rynku naprawdę warto porównać warunki cenowe i koszt usług.
Szanując czas Naszych Klientów oferujemy możliwość złożenia wniosku przez Internet. Dzięki temu wniosek jest złożony szybciej w dogodnym dla Państwa czasie, a my mamy możliwość rozpatrzenia takiego wniosku nie tylko szybciej, ale możemy obsłużyć większą ilość klientów w krótszym czasie. Między innymi dzięki temu możemy zaproponować niższe wynagrodzenie za Nasze usługi. Mamy w swojej ofercie kredyty wielu banków dlatego możemy wytypować nie tylko instytucję która udzieli Państwu kredytu, ale też taką która zrobi to dla Państwa najtaniej. Zależy Nam, aby to Państwo byli zadowoleni.
Staramy się, aby kredyt był jak najtańszy, dlatego bardzo często koszt kredytu uwzględniający nawet Nasze wynagrodzenie i tak jest niższy niż gdyby klient uzyskał kredyt samodzielnie. Pośredniczymy w uzyskiwaniu kredytów tylko i wyłącznie bankowych. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków i nie pośredniczymy w uzyskiwaniu pożyczek tzw. pozabankowych. Uzyskujemy tylko takie kredyty, które są dla klienta korzystne i zwłaszcza w przypadku kredytów konsolidacyjnych … opłacalne.
2.

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK

O Kredyt mieszkaniowy?
Najlepszym sposobem na uzyskanie kredytu bez zdolności jest wypełnienie wniosku na naszej stronie internetowej
Wypełnij wniosek
Złożenie wniosku jest proste i bezpieczne.
Strona chroniona jest certyfikatem SSL gwarantującym bezpieczeństwo danych w sieci internetowej. We wniosku nie pytamy ani o PESEL ani o serię i nr dowodu osobistego. Na tym etapie nie jest to istotne i nie przetwarzamy niepotrzebnie danych wrażliwych. Nie ma zatem możliwości złożenia zapytania w BIK lub innych bazach bez Państwa wiedzy. Pytamy jedynie o imię i nazwisko jako formę grzecznościową.

Odpowiedzi na złożony wniosek można się spodziewać telefonicznie lub mailowo.
Wypełnienie wniosku kredytowego trwa zaledwie 5 minut.
Ze swojej strony wymagamy szczerości i rzetelności od klienta przy wypełnianiu wniosku i odpowiadaniu na pytania, abyśmy mogli właściwe ocenić szanse na uzyskanie kredytu i zaoszczędzić Klientowi czasu.

Jeżeli znaleźli się już Państwo na Naszej stronie Internetowej to uczyniliście już ten pierwszy krok w uzyskaniu pomocy w otrzymaniu kredytu bez zdolności kredytowej. Kolejnym jest złożenie wniosku kredytowego online.

Jakie warunki trzeba spełniać?

Abyśmy mogli uzyskać bankowy Kredyt mieszkaniowy z całą pewnością i to dotyczy wszystkich oferowanych przez Nas produktów:
Klient musi mieć udokumentowany dochód. Przy czym środki uzyskiwane z alimentów, zasiłków, 500+ i podobnych świadczeń nie mogą stanowić samodzielnego źródła dochodu.
Jeżeli bieżące opóźnienie w spłacie przekracza 90 dni, doszło do wypowiedzenia umowy kredytowej i/lub egzekucji komorniczej, to jest zbyt późno, abyśmy mogli pomóc.
W przypadku braku historii kredytowej w bankach, wymagany jest wpływ wynagrodzenia na konto bankowe
Są to warunki absolutnie wymagane i konieczne, abyśmy podjęli się uzyskania zarówno kredytu dla osób zadłużonych, czyli beZ zdolności kredytowej jak i innych z Naszej oferty.

Jak rozpocząć współpracę?

Proces współpracy z Gawryszewski Finanse przebiega następująco:
Nawiązanie kontaktu z Gawryszewski Finanse - Biuro Pośrednictwa Kredytowego
telefon
komp
Wypełnienie wniosku kredytowego
Wypełnij wniosek
Analiza potrzeb i możliwości Klienta w zależności od wybranego produktu
analiza
sss
Przygotowanie propozycji dla klienta - Dopasowanie oferty do indywidualnych preferencji i możliwości finansowych Klienta.
Zebranie wymaganej dokumentacji do uzyskania kredytu
ksiazka
inst
Przekazanie wniosku kredytowego do wybranej Instytucji Finansowej
Uzyskanie decyzji kredytowej
doc
pen
Podpisanie umowy dotyczącej wybranej usługi i wypłata środków finansowych
Pomoc w kontaktach w dalszych formalnościach, jeśli to konieczne.
dec

Spis Treści
Warunki
Cennik

WAŻNE: Nie oferujemy pożyczek/kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków. Pośredniczymy w udzielaniu kredytów wyłącznie bankowych. Nie ma dodatkowych opłat przy wcześniejszej spłacie kredytu. Minimalny okres spłaty wynosi 6 m-cy, a maksymalny okres to 144 miesiące. Maksymalna Roczna Stopa Procentowa (RRSO) wynosi 15,57%*

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 15,57%. Kredyt 10 000 zł na okres 120 miesięcy, oprocentowanie 12,99%, prowizja bankowa 6,00%, bez ubezpieczenia, rata równa w wysokości 158,21 zł. Całkowity koszt kredytu wynosi 8 984,73 zł – Kalkulacja na dzień 04.04.2024 r. (data ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej).

Jesteśmy Biurem Kredytowym zarejestrowanym w Rejestrze Pośredników Kredytowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego – TO WAŻNE ! – bo oznacza, że Nasze usługi są wiarygodne i bezpieczne.
 
Kliknij i sprawdź na nasze dane bezpośrednio w wyszukiwarce KNF!
W celu zapewnienia moim klientom najwyższej jakości usług wykorzystuję na stronie pliki cookies. Korzystanie ze strony gawryszewskifinanse.pl bez zmiany ustawień plików cookies oznacza, że będą one zapisywane na Twoim urządzeniu. Zmiany w plikach cookies mogą zostać wprowadzone w Twojej przeglądarce internetowej. Nasza polityka prywatności.

Copyright © GAWRYSZEWSKI FINANSE

Facebook
Linkedin
You Tube
chevron-downmenu-circlecheckmark-circle