GAWRYSZEWSKI-Finanse-Logo-300
StartO Nas
BlogKontakt

Kredyt bez historii kredytowej

Problem z uzyskaniem historii kredytowej

Okazuje się, że problem w uzyskaniu kredytu dotyczy nie tylko osób, które mają ich nadmiar, które nie posiadają zdolności, czy są mówiąc kolokwialnie przekredytowane, ale również osób, które nigdy wcześniej lub od dawna żadnego kredytu nie posiadały.
Wiele młodych osób (chociaż nie tylko) bardzo szybko przekonuje się, że brak historii kredytowej również jest dużą przeszkodą w uzyskaniu kredytu, tym bardziej jeżeli mają być to środki w większej wysokości.
Niemalże legendą miejską stała się porada, aby jakieś 6- 12 m-cy przed planowanym ubieganiem się o kredyt hipoteczny, jeżeli nie mamy historii kredytowej zaciągnąć jakieś nieduże zobowiązanie, nawet niedrogi sprzęt AGD czy RTV na raty, aby tą historię sobie wyrobić i jest w tym dużo racji.
Można by powiedzieć, że wszystkiemu winny jest BIK (Biuro Informacji Kredytowej). BIK zbiera, analizuje, przetwarza i udostępnia uprawnionym instytucją informację o Naszych zobowiązaniach i historii ich spłaty. W tym celu posługuje się, dla zobrazowania Naszej sytuacji, wyznacznikiem liczbowym podając zainteresowanej instytucji Naszą punktację w BIK. Czyli całą historię spłat, zaciągniętych i posiadanych zobowiązań oraz zapytań o kredyt kalkuluje i zamienia na wartość liczbową. Jeżeli natomiast nie ma żadnych danych do takiej „wyceny”, ponieważ nie posiadaliśmy wcześniej żadnych zobowiązań poda informację, że tej punktacji po prostu brak – brak oceny punktowej (we wcześniejszych formach raportu BIK oceniał taką sytuację „00”).

Nowe zasady naliczania oceny punktowej

Na chwilę obecną, aby BIK zaczął naliczać ocenę punktową musimy mieć przynajmniej jedno zobowiązanie bankowe (niezależnie od jego formy i kwoty) spłacane od minimum 6 m-cy, aby posiadać punktację w BIK (jeszcze kilka lat temu wystarczyły 3 m-ce). Przy czym nie są tutaj brane pod uwagę zobowiązania pozabankowe – one nie powodują startu naliczania oceny punktowej w BIK.
Nowością natomiast jaką obserwujemy w ostatnim czasie jest fakt, że ocenę (jakąkolwiek) można aktualnie również dużo szybciej stracić nie poprzednio. Nie jest ona już ważna, przechowywana przez 5 lat od spłaty ostatniego zobowiązania. Na chwilę obecną już 1 m-c po spłacie ostatniego z kredytów bankowych znowu stajemy się osobą bez historii kredytowej – no może prawie, tzn. widać historię kredytową, ale nie jest na jej podstawie naliczana ocena punktowa.
Dla banków i systemów bankowych jest to niestety równoznaczne z brakiem historii kredytowej, skoro nie posiadamy punktacji i będziemy oceniani podobnie jak osoba, która nigdy nie posiadała żadnych zobowiązań, chociaż przecież dopiero co skończyliśmy spłacać kredyt i spłacaliśmy go terminowo.

Dlaczego banki tak niechętnie udzielają kredytów osobom bez historii kredytowej / bez punktacji?

Bankowi zdecydowanie łatwiej jest podjąć decyzję i ocenić wiarygodność potencjalnego kredytobiorcy jeżeli ma możliwość zapoznania się z jego historią spłat poprzednich zobowiązań, jeżeli wie i widzi jak rzetelnie kredytobiorca podchodzi to swojego podstawowego obowiązku, czyli terminowego regulowania zobowiązań.
W przypadku braku historii kredytowej bank nie jest niestety w stanie tak dobrze ocenić i przewidzieć „dyscypliny” kredytowej klienta. Banki doskonale zdają sobie sprawę, że z punktu już czysto behawioralnego są klienci, którzy będą stawiali terminową spłatę raty zobowiązania na pierwszym miejscu i będą spłacali ją równo, terminowo co do dnia, są klienci, którzy z założenia nie przywiązują zbytniej uwagi do kilkudniowych opóźnień i czasami zdarza im się „zapomnieć” o kredycie i zapłacić ratę po kilku dniach, a są też niestety tacy, którzy będą płacili raty już z dużym opóźnieniem lub z różnych powodów nie będą płacili go w ogóle. W interesie banku jest możliwość dokonania oceny i posiadania wiedzy w tym zakresie pozyskanej zanim zgodzi się udzielić kredytu.

Czy zatem osoby bez historii kredytowej nigdy nie zaciągnąć kredytu?

OCZYWIŚCIE, ŻE NIE! To jest podobne zagadnienie jak odwieczne pytanie „Co było pierwsze, jajko, czy kura” W końcu każdy obecny kredytobiorca był kiedyś klientem bez historii kredytowej, nikt z historią kredytową się nie rodzi. Zawsze któryś kredyt musi być tym pierwszym, który zapoczątkuje historię kredytową.
Klienci, w większości młodzi (choć to nie jest reguła), mają jednak z uzyskaniem tego pierwszego, kredytu bez historii kredytowej duży problem.
Bardzo często stoi również na przeszkodzie nie tylko brak historii, ale również czasowy okres zatrudniania, który jest typowy dla młodych ludzi, wkraczających dopiero w zawodowe życie lub zatrudnienie na podstawie umowy zlecenie, czy umowy o dzieło.
Problem pojawia się również jeżeli osoba bez historii chce, potrzebuje zaciągnąć od razu większą kwotę kredytu i nie chce, nie może czekać tych 6 m-cy na zbudowanie historii kredytowej.
W takich właśnie sytuacjach pomagamy Naszym klientom w uzyskaniu kredytu bez historii kredytowej. Ważne jest, aby w przypadku trudności w uzyskaniu pierwszego kredytu, decyzji odmownych z banku, nie kierować się od razu do sektora pożyczek prywatnych, pozabankowych.
To największy błąd, który dodatkowo utrudnia, a często przekreśla uzyskanie kredytu.

Zalety uzyskania kredytu bez historii kredytowej przez Gawryszewski Finanse Biuro Kredytowe:

1

Uzyskujemy kredyty tylko i wyłącznie bankowe, które od początku budują historię kredytową klienta.

2

Jesteśmy w stanie uzyskać pierwszy kredyt klienta nawet na wysoką kwotę

3

Długi okres spłaty, do 120 m-cy

4

Rzetelna ocena sytuacji finansowej klienta i szans na uzyskanie kredytu już na samym początku współpracy

5

Akceptacja dochodów także z tytułu umowy zlecenie lub o dzieło oraz czasowych form zatrudnienia, minimalny okres zatrudnienia dla umowy o pracę to 3 m-ce, dla umów zlecenie i o dzieło 6 m-cy wstecz

6

Jasne warunki współpracy i możliwość kontaktu przez zdalne kanały obsługi – telefon i Internet.

7

Minimalny wiek to ukończone 18 lat.

8

Brak poręczycieli, czy dodatkowych zabezpieczeń.

9

Zapytania kredytowe i niepowodzenia klienta we wcześniejszych staraniach nie są przeszkodą

1.

WARUNKI WSPÓŁPRACY

Z GAWRYSZEWSKI FINANSE – BIURO KREDYTOWE
Poza skutecznością w działaniu, co potwierdzają Nasi klienci, proponujemy również konkurencyjne warunki współpracy. Przede wszystkim prowizja za Nasze usługi jest jedną z najniższych na rynku, a wynagrodzenie jest płatne dopiero po uzyskaniu kredytu, a nie za same starania. Jeżeli zastanawiają się Państwa nad wyborem usług Naszej Firmy spośród innych oferowanych na rynku naprawdę warto porównać warunki cenowe i koszt usług.
Szanując czas Naszych Klientów oferujemy możliwość złożenia wniosku przez Internet. Dzięki temu wniosek jest złożony szybciej w dogodnym dla Państwa czasie, a my mamy możliwość rozpatrzenia takiego wniosku nie tylko szybciej, ale możemy obsłużyć większą ilość klientów w krótszym czasie. Między innymi dzięki temu możemy zaproponować niższe wynagrodzenie za Nasze usługi. Mamy w swojej ofercie kredyty wielu banków dlatego możemy wytypować nie tylko instytucję która udzieli Państwu kredytu, ale też taką która zrobi to dla Państwa najtaniej. Zależy Nam, aby to Państwo byli zadowoleni.
Staramy się, aby kredyt był jak najtańszy, dlatego bardzo często koszt kredytu uwzględniający nawet Nasze wynagrodzenie i tak jest niższy niż gdyby klient uzyskał kredyt samodzielnie. Pośredniczymy w uzyskiwaniu kredytów tylko i wyłącznie bankowych. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków i nie pośredniczymy w uzyskiwaniu pożyczek tzw. pozabankowych. Uzyskujemy tylko takie kredyty, które są dla klienta korzystne i zwłaszcza w przypadku kredytów konsolidacyjnych … opłacalne.
2.

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK

O Kredyt bez historii kredytowej?
Najlepszym sposobem na uzyskanie kredytu bez zdolności jest wypełnienie wniosku na naszej stronie internetowej
Wypełnij wniosek
Złożenie wniosku jest proste i bezpieczne.
Strona chroniona jest certyfikatem SSL gwarantującym bezpieczeństwo danych w sieci internetowej. We wniosku nie pytamy ani o PESEL ani o serię i nr dowodu osobistego. Na tym etapie nie jest to istotne i nie przetwarzamy niepotrzebnie danych wrażliwych. Nie ma zatem możliwości złożenia zapytania w BIK lub innych bazach bez Państwa wiedzy. Pytamy jedynie o imię i nazwisko jako formę grzecznościową.

Odpowiedzi na złożony wniosek można się spodziewać telefonicznie lub mailowo.
Wypełnienie wniosku kredytowego trwa zaledwie 5 minut.
Ze swojej strony wymagamy szczerości i rzetelności od klienta przy wypełnianiu wniosku i odpowiadaniu na pytania, abyśmy mogli właściwe ocenić szanse na uzyskanie kredytu i zaoszczędzić Klientowi czasu.

Jeżeli znaleźli się już Państwo na Naszej stronie Internetowej to uczyniliście już ten pierwszy krok w uzyskaniu pomocy w otrzymaniu kredytu bez zdolności kredytowej. Kolejnym jest złożenie wniosku kredytowego online.

Jakie warunki trzeba spełniać?

Abyśmy mogli uzyskać bankowy Kredyt bez historii kredytowej z całą pewnością i to dotyczy wszystkich oferowanych przez Nas produktów:
Klient musi mieć udokumentowany dochód. Przy czym środki uzyskiwane z alimentów, zasiłków, 500+ i podobnych świadczeń nie mogą stanowić samodzielnego źródła dochodu.
Jeżeli bieżące opóźnienie w spłacie przekracza 90 dni, doszło do wypowiedzenia umowy kredytowej i/lub egzekucji komorniczej, to jest zbyt późno, abyśmy mogli pomóc.
W przypadku braku historii kredytowej w bankach, wymagany jest wpływ wynagrodzenia na konto bankowe
Są to warunki absolutnie wymagane i konieczne, abyśmy podjęli się uzyskania zarówno kredytu dla osób zadłużonych, czyli beZ zdolności kredytowej jak i innych z Naszej oferty.

Jak rozpocząć współpracę?

Proces współpracy z Gawryszewski Finanse przebiega następująco:
Nawiązanie kontaktu z Gawryszewski Finanse - Biuro Pośrednictwa Kredytowego
telefon
komp
Wypełnienie wniosku kredytowego
Wypełnij wniosek
Analiza potrzeb i możliwości Klienta w zależności od wybranego produktu
analiza
sss
Przygotowanie propozycji dla klienta - Dopasowanie oferty do indywidualnych preferencji i możliwości finansowych Klienta.
Zebranie wymaganej dokumentacji do uzyskania kredytu
ksiazka
inst
Przekazanie wniosku kredytowego do wybranej Instytucji Finansowej
Uzyskanie decyzji kredytowej
doc
pen
Podpisanie umowy dotyczącej wybranej usługi i wypłata środków finansowych
Pomoc w kontaktach w dalszych formalnościach, jeśli to konieczne.
dec

Spis Treści
Warunki
Cennik

WAŻNE: Nie oferujemy pożyczek/kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków. Pośredniczymy w udzielaniu kredytów wyłącznie bankowych. Nie ma dodatkowych opłat przy wcześniejszej spłacie kredytu. Minimalny okres spłaty wynosi 6 m-cy, a maksymalny okres to 144 miesiące. Maksymalna Roczna Stopa Procentowa (RRSO) wynosi 15,57%*

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 15,57%. Kredyt 10 000 zł na okres 120 miesięcy, oprocentowanie 12,99%, prowizja bankowa 6,00%, bez ubezpieczenia, rata równa w wysokości 158,21 zł. Całkowity koszt kredytu wynosi 8 984,73 zł – Kalkulacja na dzień 04.04.2024 r. (data ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej).

Jesteśmy Biurem Kredytowym zarejestrowanym w Rejestrze Pośredników Kredytowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego – TO WAŻNE ! – bo oznacza, że Nasze usługi są wiarygodne i bezpieczne.
 
Kliknij i sprawdź na nasze dane bezpośrednio w wyszukiwarce KNF!
W celu zapewnienia moim klientom najwyższej jakości usług wykorzystuję na stronie pliki cookies. Korzystanie ze strony gawryszewskifinanse.pl bez zmiany ustawień plików cookies oznacza, że będą one zapisywane na Twoim urządzeniu. Zmiany w plikach cookies mogą zostać wprowadzone w Twojej przeglądarce internetowej. Nasza polityka prywatności.

Copyright © GAWRYSZEWSKI FINANSE

Facebook
Linkedin
You Tube
chevron-downmenu-circlecheckmark-circle