GAWRYSZEWSKI-Finanse-Logo-300
StartO Nas
BlogKontakt

Kredyt konsolidacyjny

To w odróżnieniu od kredytu gotówkowego kredyt z którego środki przeznaczone są na konkretny cel jakim jest konsolidacja. Czyli uzyskując w banku kredyt konsolidacyjny jesteśmy zobligowani do spłaty z tych środków poprzednich zobowiązań kredytowych lub pożyczkowych wskazanych przez bank. Odbywa się to w 2 zasadniczych formach, bank wypłacając kredyt konsolidacyjny przelewa środki do innych banków, lub zdecydowanie rzadziej My otrzymujemy środki, z których sami musimy spłacić poprzednie zobowiązania i dostarczyć do banku potwierdzenie ich spłaty i zamknięcia.
Powodem starania się o kredyt konsolidacyjny jest chęć konsolidacji, czyli połączenie kilku lub wszystkich poprzednich zobowiązań. Najczęstszym celem takiego zabiegu jest obniżenie wysokości rat. Czyli bank, który udzieli Nam kredytu konsolidacyjnego spłaca z tego nowego kredytu poprzednie zobowiązania. Dzięki czemu mamy mniejsza ilość zobowiązana (bardzo często już tylko ten jeden kredyt, konsolidacyjny), więc jest Nam również łatwiej logistycznie zapanować nad płatnościami – będzie już tylko 1 rata zamiast kilku.

Trudności w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego

mogą być takie same jak w przypadku kredytu gotówkowego (szerzej omówione w zakładce „kredyt gotówkowy”) plus mogą się pojawić pewne dodatkowe kłopoty. Nas klienci zgłaszają się do Nas najczęściej z następującymi problemami w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego:

1

Brak zdolności

Chociaż tutaj uwaga, za wyjątkiem zobowiązań odnawialnych (kart kredytowych i debetów w kontach) zdolność liczona jest już po konsolidacji, czyli bank sprawdza, czy po skonsolidowaniu zobowiązań będzie Nas stać na spłacanie już tej obniżonej raty, a nie tych obecnych.

2

Opóźnienia w spłacie

W przypadku kredyt konsolidacyjnego banki będą bardziej skore do „wybaczenia” Nam pewnych opóźnień w spłacie z uwagi na fakt, że kredyt konsolidacyjny ma co do zasady pomóc klientowi i ułatwić mu spłatę zobowiązań, skoro jego rata będzie niższa niż płaci on obecnie.

3

Posiadanie zobowiązań pozabankowych, w parabankach, chwilówek

Każdy kto posiada tego typu produkty już prawdopodobnie wie, że sam fakt ich posiadania stanowi dużą przeszkodę w ubieganiu się o kredyt. W przypadku kredytu konsolidacyjnego będą one stanowiły dodatkową barierę, ponieważ Nie każdy bank konsoliduje chwilówki, chociaż oczywistym jest, że taka konsolidacja, przeniesienie produktów pozabankowych do banku i wydłużenie okresu spłaty w systemie rat m-cznych, znacząco pomogłaby klientowi w regulowaniu ich terminowo.

4

Zbyt duża ilość posiadanych zobowiązań

Niestety w wielu bankach jest ilościowy limit sztuk zobowiązań, jakie można skonsolidować. Dla klientów 7 zobowiązań wydaje się nie być tak dużą ilością, a dla niektórych banków już niestety tak.

5

Za „ świeże” kredyty

lub za krótki czas, który upłynął od ich zaciągnięcia, aby je skonsolidować. W większości banków dany kredyt musi być spłacany od minimum 3 lub 6 m-cy, aby można go było skonsolidować. Należy jednak pamiętać, że jeżeli chcemy skonsolidować takie niedawno zaciągnięte zobowiązania, to nadal musimy się kierować jedną zasadą, aby się Nam to opłacało czyli najczęściej, aby była niższa rata. Zatem jeżeli kredyt zaciągnięty był stosunkowo niedawno na długi okres kredytowania to jego konsolidacja przeniesienie do innego banku nie spowoduje obniżenia jego raty z uwagi na koszty zaciągnięcia nowego kredytu.

6

Brak umów kredytowych

W przypadku kredytu konsolidacyjnego jest to nie lada problem. W końcu bank, który Nam takiego kredytu udziela, i spłaca poprzednie kredyty musi mieć dokument potwierdzający nr konta do spłaty, czyli właśnie umowę kredytowa. Niestety ludzką rzeczą jest, że czasami taka umowa potrafi się zawieruszyć. Trzeba wtedy wiedzieć jak z takiego problemu wybrnąć.

7

Okres kredytowania

W przypadku kredytu konsolidacyjnego większość klientów zależy na jak najdłuższym okresie kredytowania, bo jak już wiemy rata jest wtedy jeszcze niższa. Nie każdy bank ma jednak w ofercie10 lub 12-letni okres kredytowania, a nawet jeżeli ma taka ofertę to czasami nie każdy klient może z niej skorzystać lub trzeba spełnić pewne wymogi, aby z tego skorzystać

Cele kredytu konsolidacyjnego

Obniżenie rat

To oczywiście podstawowy cel kredytu konsolidacyjnego, zmniejszenie m-cznych obciążeń spłatami rat kredytów

Odzyskanie kosztów poprzednich zobowiązań.

Obecnie, w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu bank ma obowiązek zwrotu nie tylko proporcjonalnej części/niewykorzystanej składki ubezpieczeniowej, ale również prowizji 9ewentualnie również innych opłat). Często są to całkiem spore kwoty, a jeżeli dodatkowo uda Nam się skonsolidować „drogie” kredytu tańszym to jest to dla Nas czysty zysk i dodatkowe środki, wolna gotówka, którą otrzymamy już po konsolidacji. Takie środki możemy przeznaczyć na dowolny cel lub na nadpłatę nowego kredytu konsolidacyjnego, aby jeszcze bardziej zmniejszyć jego ratę

„Pozbycie” się chwilówek

Jedyny „kredytowy” sposób na pozbycie się zobowiązań pozabankowych to ich konsolidacja, wydłużenie okresu spłaty i spłata w m-cznych ratach. Jeżeli konsolidacja zobowiązań pozabankowych to ma ona sens tylko i wyłącznie w banku. Kolejna pożyczka pozabankowa, nawet na większa kwotę nie rozwiąże problemu chwilówek. Szerzej problem został omówiony w zakładce „splata chwilówek”.

Połączenie zobowiązań w 1 ratę

Bardzo często klienci chcieli by mieć po prostu i przede wszystkim jedną ratę, w jednym dogodnym terminie spłaty zamiast kilku czy kilkunastu rat spłacanych w różnych dniach m-ca. To zdecydowanie ułatwia terminowość płatności (ustawiając termin raty na dogodny dzień m-ca), ale również kwestię logistyczną i konieczność pamiętania kilka razy w m-cy o dokonaniu płatności na poszczególne raty.

Rezygnacja z usług innego/innych banków

Bank to przedsiębiorstwa prowadzące działalność w celu zarobkowym zatem nie mogą „obrażać” się na klientów, za to klientom bardzo często się zdarza, że z jakiegoś powodu chcieliby zmienić bank. Ileż razy zdarzyło Nam się zdenerwować na Nasz bank, bo ciągle awaria, bo ciągle zmieniają system internetowy lub aplikacje mobilna, bo jest drogi, ma mało placówek lub nieprzyjemną czy niefachową obsługę.

Względy osobiste/rodzinne

Dotyczące Nas personalnie, może ślub, może rozwód, może przeprowadzka, zmiana pracy, chęć pomocy bliskiej osobie. Może dalibyśmy sobie rade z obecnymi kredytami, nawet bez większego wysiłku, ale chcielibyśmy lub musimy ze względów osobistych właśnie je skonsolidować.

Pozyskanie dodatkowej gotówki

Ale jak to … przecież to kredyt konsolidacyjny?! Niby tak, ale wiele banków oferuje w ramach kredytu konsolidacyjnego również możliwość dobrania w ramach tego samego kredytu dodatkowych środków na dowolny cel. Ba … czasami konsolidacja obecnych zobowiązań to jedyna możliwość na uzyskanie kredytu gotówkowego, nawet jeżeli ubranego razem w jedną całość z konsolidacją zobowiązań. Takie rozwiązanie pozyskania dodatkowego finansowania niesie za sobą dodatkowa korzyść , otóż kredyt konsolidacyjny jest najczęściej zdecydowanie tańszy niż kredyt gotówkowy, na dowolny cel.

Zalety kredytu konsolidacyjnego:

1 rata zamiast kilku
1 niższa rata
Wydłużony okres kredytowania
Prostsza obsługa zobowiązań
Odzyskanie części ubezpieczeń i prowizji z poprzednich kredytów
Spłata/ Konsolidacja zobowiązań pozabankowych
Tańsze parametry niż w przypadku ...
1.

WARUNKI WSPÓŁPRACY

Z GAWRYSZEWSKI FINANSE – BIURO KREDYTOWE
Poza skutecznością w działaniu, co potwierdzają Nasi klienci, proponujemy również konkurencyjne warunki współpracy. Przede wszystkim prowizja za Nasze usługi jest jedną z najniższych na rynku, a wynagrodzenie jest płatne dopiero po uzyskaniu kredytu, a nie za same starania. Jeżeli zastanawiają się Państwa nad wyborem usług Naszej Firmy spośród innych oferowanych na rynku naprawdę warto porównać warunki cenowe i koszt usług.
Szanując czas Naszych Klientów oferujemy możliwość złożenia wniosku przez Internet. Dzięki temu wniosek jest złożony szybciej w dogodnym dla Państwa czasie, a my mamy możliwość rozpatrzenia takiego wniosku nie tylko szybciej, ale możemy obsłużyć większą ilość klientów w krótszym czasie. Między innymi dzięki temu możemy zaproponować niższe wynagrodzenie za Nasze usługi. Mamy w swojej ofercie kredyty wielu banków dlatego możemy wytypować nie tylko instytucję która udzieli Państwu kredytu, ale też taką która zrobi to dla Państwa najtaniej. Zależy Nam, aby to Państwo byli zadowoleni.
Staramy się, aby kredyt był jak najtańszy, dlatego bardzo często koszt kredytu uwzględniający nawet Nasze wynagrodzenie i tak jest niższy niż gdyby klient uzyskał kredyt samodzielnie. Pośredniczymy w uzyskiwaniu kredytów tylko i wyłącznie bankowych. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków i nie pośredniczymy w uzyskiwaniu pożyczek tzw. pozabankowych. Uzyskujemy tylko takie kredyty, które są dla klienta korzystne i zwłaszcza w przypadku kredytów konsolidacyjnych … opłacalne.
2.

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK

O Kredyt konsolidacyjny?
Najlepszym sposobem na uzyskanie kredytu bez zdolności jest wypełnienie wniosku na naszej stronie internetowej
Wypełnij wniosek
Złożenie wniosku jest proste i bezpieczne.
Strona chroniona jest certyfikatem SSL gwarantującym bezpieczeństwo danych w sieci internetowej. We wniosku nie pytamy ani o PESEL ani o serię i nr dowodu osobistego. Na tym etapie nie jest to istotne i nie przetwarzamy niepotrzebnie danych wrażliwych. Nie ma zatem możliwości złożenia zapytania w BIK lub innych bazach bez Państwa wiedzy. Pytamy jedynie o imię i nazwisko jako formę grzecznościową.

Odpowiedzi na złożony wniosek można się spodziewać telefonicznie lub mailowo.
Wypełnienie wniosku kredytowego trwa zaledwie 5 minut.
Ze swojej strony wymagamy szczerości i rzetelności od klienta przy wypełnianiu wniosku i odpowiadaniu na pytania, abyśmy mogli właściwe ocenić szanse na uzyskanie kredytu i zaoszczędzić Klientowi czasu.

Jeżeli znaleźli się już Państwo na Naszej stronie Internetowej to uczyniliście już ten pierwszy krok w uzyskaniu pomocy w otrzymaniu kredytu bez zdolności kredytowej. Kolejnym jest złożenie wniosku kredytowego online.

Jakie warunki trzeba spełniać?

Abyśmy mogli uzyskać bankowy Kredyt konsolidacyjny z całą pewnością i to dotyczy wszystkich oferowanych przez Nas produktów:
Klient musi mieć udokumentowany dochód. Przy czym środki uzyskiwane z alimentów, zasiłków, 500+ i podobnych świadczeń nie mogą stanowić samodzielnego źródła dochodu.
Jeżeli bieżące opóźnienie w spłacie przekracza 90 dni, doszło do wypowiedzenia umowy kredytowej i/lub egzekucji komorniczej, to jest zbyt późno, abyśmy mogli pomóc.
W przypadku braku historii kredytowej w bankach, wymagany jest wpływ wynagrodzenia na konto bankowe
Są to warunki absolutnie wymagane i konieczne, abyśmy podjęli się uzyskania zarówno kredytu dla osób zadłużonych, czyli beZ zdolności kredytowej jak i innych z Naszej oferty.

Jak rozpocząć współpracę?

Proces współpracy z Gawryszewski Finanse przebiega następująco:
Nawiązanie kontaktu z Gawryszewski Finanse - Biuro Pośrednictwa Kredytowego
telefon
komp
Wypełnienie wniosku kredytowego
Wypełnij wniosek
Analiza potrzeb i możliwości Klienta w zależności od wybranego produktu
analiza
sss
Przygotowanie propozycji dla klienta - Dopasowanie oferty do indywidualnych preferencji i możliwości finansowych Klienta.
Zebranie wymaganej dokumentacji do uzyskania kredytu
ksiazka
inst
Przekazanie wniosku kredytowego do wybranej Instytucji Finansowej
Uzyskanie decyzji kredytowej
doc
pen
Podpisanie umowy dotyczącej wybranej usługi i wypłata środków finansowych
Pomoc w kontaktach w dalszych formalnościach, jeśli to konieczne.
dec

Spis Treści
Warunki
Cennik

WAŻNE: Nie oferujemy pożyczek/kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków. Pośredniczymy w udzielaniu kredytów wyłącznie bankowych. Nie ma dodatkowych opłat przy wcześniejszej spłacie kredytu. Minimalny okres spłaty wynosi 6 m-cy, a maksymalny okres to 144 miesiące. Maksymalna Roczna Stopa Procentowa (RRSO) wynosi 15,57%*

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 15,57%. Kredyt 10 000 zł na okres 120 miesięcy, oprocentowanie 12,99%, prowizja bankowa 6,00%, bez ubezpieczenia, rata równa w wysokości 158,21 zł. Całkowity koszt kredytu wynosi 8 984,73 zł – Kalkulacja na dzień 04.04.2024 r. (data ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej).

Jesteśmy Biurem Kredytowym zarejestrowanym w Rejestrze Pośredników Kredytowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego – TO WAŻNE ! – bo oznacza, że Nasze usługi są wiarygodne i bezpieczne.
 
Kliknij i sprawdź na nasze dane bezpośrednio w wyszukiwarce KNF!
W celu zapewnienia moim klientom najwyższej jakości usług wykorzystuję na stronie pliki cookies. Korzystanie ze strony gawryszewskifinanse.pl bez zmiany ustawień plików cookies oznacza, że będą one zapisywane na Twoim urządzeniu. Zmiany w plikach cookies mogą zostać wprowadzone w Twojej przeglądarce internetowej. Nasza polityka prywatności.

Copyright © GAWRYSZEWSKI FINANSE

Facebook
Linkedin
You Tube
databasecalendar-fullpie-charthistorychevron-downarrow-downquestion-circlemenu-circlecheckmark-circlepointer-up