Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Składanie wniosków online

Osoby zainteresowane uzyskaniem kredytu prosimy o wypełnienie wniosku.

System składania wniosków online

Prosimy o szczere i rzetelne odpowiedzi.

Blog

Czym jest biuro kredytowe ? Profesjonalne biuro pośrednictwa finansowego.

Lata 2004-2006 to początek profesjonalnego pośrednictwa finansowego w Polsce. Wcześniej, osoba zainteresowana kredytem lub korzystnym ulokowaniem środków musiała udać się do banku. Tam okazywało się, że albo nie ma odpowiedniej propozycji lub klient nie spełnia wymogów banku, albo doradca, zajmujący się tymi konkretnymi produktami jest poza placówką.

 

Profesjonalne biura kredytowe odmieniły taką sytuację.

Klient miał nie tylko możliwość porównania kilku ofert i wybrania najkorzystniejszej dla siebie, spotkanie z profesjonalnym doradcą kredytowym odbywało się nie w zatłoczonej sali operacyjnej banku, przy kolejce ludzi stojących do kasy.

Kameralne warunki, eleganckie biuro, dobra kawa sprawiały, że osoba zainteresowana kredytem lub inwestycją swobodnie mogła rozmawiać o swojej sytuacji, finansach, wszystkich sprawach, które mogły mieć znaczenie dla procesu kredytowego. Dzięki temu doradca bez problemu mógł znaleźć bank, który chciałby sfinansować potrzeby klienta.

 

Kredyty mieszkaniowe i gotówkowe

Jeszcze przed 2005 rokiem wnioskowanie o kredyt hipoteczny wiązało się z koniecznością spełnienia wielu wymogów formalnych i ustanowieniu dodatkowych, poza hipoteką, zabezpieczeń, np. poręczycieli. M.in. rozwój pośrednictwa finansowego sprawił, że banki znacząco uprościły procedury kredytowe. Zdarzały się sytuacje, gdy biuro kredytowe pomagało w uzyskaniu kredytu na ponad 100% wartości nieruchomości, gdzie klient nie wnosił swojej ani jednej złotówki, nawet na koszty transakcji czy remont.

Co ważne, spadły również marże banków, w wypadku kredytów złotówkowych osiągając poziom nawet niższy niż 0,45%. Oznacza to, że dziś oprocentowanie nominalne takiego kredytu to 2,18%, co przy odpowiednio długim okresie kredytowania sprawia, że koszt kredytu jest bliski inflacji.

 

Finansowanie firm

Podobnie jak kredyty mieszkaniowe i gotówkowe, biuro kredytowe oferuje również pomoc w znalezieniu finansowania dla firm. W wypadku kredytów obrotowych najczęściej wymagane będą wyciągi z rachunku firmowego za okres 3 miesięcy, dokumenty rejestrowe firmy, ostatnio złożony do urzędu skarbowego PIT.

W sytuacji, gdy przedsiębiorstwo planuje zakup lub modernizację środka trwałego, jakim może być również nieruchomość, doradcy finansowi podpowiedzą, jak wnioskować o kredyt inwestycyjny. Nie obejdzie się wtedy bez aktualnych i historycznych dokumentów dochodowych, jednak takie finansowanie jest udzielane na długi okres czasu, nawet do 15 lat. Odsetki od kredytu stanowią koszt uzyskania przychodu, dzięki czemu maleje podstawa opodatkowania. Takie rozwiązanie nie zaburza przepływów kapitałowych w firmie, a co ważne, pozwala finansami obcymi zrealizować inwestycję.

Doradca finansowy na stale zadomowił się w Polskim systemie finansowym. Jego rady  w wielu wypadkach pomogły uratować sytuację firmy lub zrealizować marzenia o własnym M. Wybierając swojego opiekuna warto zwrócić uwagę na jego referencje i doświadczenie.Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza
Gawryszewski Finanse Biuro Pośrednictwa Kredytowego - KREDYTY / POŻYCZKI Warszawa