Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Składanie wniosków online

Osoby zainteresowane uzyskaniem kredytu prosimy o wypełnienie wniosku.

System składania wniosków online

Prosimy o szczere i rzetelne odpowiedzi.

Blog

Pilnie poszukiwany doradca kredytowy.

Doradca finansowy to zawód, który ma w Polsce przyszłość.

Polskie społeczeństwo powoli, ale jednak się bogaci. Obywatele są zatem bardziej skłonni oszczędzać, ale też zaciągać zobowiązania i inwestować. Zależy im, aby ich pieniądze na siebie zarabiały. Aby czerpać maksymalne korzyści z inwestowania i świadomie wybrać kredyt, trzeba jednak wiedzieć, jak i gdzie, a także na jak długo. W tym pomocny jest właśnie profesjonalny doradca kredytowy. Korzystanie z pomocy takich fachowców to popularne rozwiązanie wśród inwestorów. Także indywidualnych klientów zaciągających kredyty. 

 

W banku lub na własny rachunek

Aby zostać doradcą kredytowym, nie trzeba zdawać specjalistycznego egzaminu. Znalezienie i utrzymanie pracy w banku czy innej instytucji finansowej wymaga przede wszystkim dysponowania konkretnymi umiejętnościami miękkimi.

Dobry doradca to osoba cierpliwa i przyjazna w kontaktach z klientami. Musi oczywiście posiadać informacje na temat oferowanych kredytów czy inwestycji, ale opanowanie takiej wiedzy niczym nie różni się od innych form sprzedaży produktów czy usług. Tutaj najważniejsze jest sprawne rozeznanie w kwestiach potrzeb oraz możliwości indywidualnego klienta, a następnie wybranie w oparciu o tę wiedzę najlepszego rozwiązania.

Nie bez znaczenia jest doświadczenie oraz zdolność logicznego myślenia i analizowania faktów. Nie wszyscy doradcy kredytowi  pracują jednak w bankach. Wielu z nich decyduje się zatrudnić w firmach doradczych, a nawet otwierają własną działalność. Klienci chętnie korzystają z ich usług, ponieważ to właśnie oni są w stanie przedstawić oferty wielu instytucji finansowych jednocześnie. Nie wiąże ich umowa z jednym bankiem, więc często mają większą możliwość precyzyjnego dopasowania kredytu czy sposobu ulokowania oszczędności. Tak, by mogły procentować i przynosić jak największy zysk. Potencjalni klienci powinni szukać doradców, którzy posiadają gruntowną wiedzę na temat sytuacji rynkowej i z którymi można się w sposób spokojny i zrozumiały porozumieć. Taki fachowiec musi wzbudzać zaufanie, mieć wiedzę i kompetencje.

 

Różne sposoby inwestowania

Inwestowanie jest obecnie bardzo popularnym sposobem operowania pieniędzmi. Polacy coraz lepiej rozumieją zasady jego funkcjonowania, ale gdy przychodzi do podjęcia ostatecznej decyzji, wówczas łatwo zagubić się w gąszczu szczegółów. Do najpopularniejszych form lokowania kapitału należy zakup nieruchomości, zaangażowanie w fundusze inwestycyjne, kupno akcji czy wpłata pieniędzy na lokatę bankową. Generalnie pierwsza zasada inwestowania mówi o tym, że im większy potencjalny zysk, tym wyższe ryzyko. Przykładowo zakup akcji może przynieść naprawdę pokaźny procent, ale nigdy nie jest to pewne.

Sukces wymaga zorientowania w realiach rynkowych, a na ogół potrzeba do niego także odrobiny szczęścia. Z pomocą doradcy finansowego łatwiej ocenić ryzyko. Z drugiej strony wielu inwestorów ceni sobie bezpieczne, ale mniej zyskowne operacje finansowe. Oni wybierają najczęściej lokaty bankowe. Wybór tej najlepszej także nie jest oczywisty, a na ostateczne profity wpływa wiele czynników. Warto więc omówić propozycje różnych instytucji finansowych z profesjonalnym doradcą.

 

Inwestowanie w kredyt

Omawiając różne sposoby inwestowania, rzadko wspomina się o kredytach, ponieważ powszechnie kojarzone są one z zadłużaniem, a nie osiąganiem zysków. Wystarczy jednak dobrze się zastanowić, by szybko dostrzec liczne możliwości, jakie daje zaciągnięcie takiej pożyczki. Dzięki niej można kupić własne mieszkanie, które za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat będzie o wiele więcej warte. Można też rozbudować firmę i wprowadzić ją na zupełnie nowy poziom rozwoju.

Kredyt to jak najbardziej też inwestycja. Aby przyniosła jak największe korzyści, warto jednak wybrać najlepszą ofertę kredytową. Tutaj także kluczowe jest zaangażowanie profesjonalnego doradcy kredytowego. Takich fachowców spotyka się w banku, ale warto też skonsultować się z tak zwanym niezależnym pośrednikiem kredytowym. Na bieżąco monitoruje on sytuację na rynku i sprawdza propozycje poszczególnych kredytodawców. Dzięki temu ma większy wachlarz oferowanych produktów i łatwiej dopasować je do potrzeb indywidualnego kredytobiorcy.Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza
Gawryszewski Finanse Biuro Pośrednictwa Kredytowego - KREDYTY / POŻYCZKI Warszawa