Gawryszewski Finanse Gawryszewski Finanse

DOŚWIADCZENIE I PROFESJONALIZM
+

CIĘŻKA PRACA

TO NAS WYRÓŻNIA

Składanie wniosków online

Osoby zainteresowane uzyskaniem kredytu prosimy o wypełnienie wniosku.

System składania wniosków online

Prosimy o szczere i rzetelne odpowiedzi.

Kredyt konsolidacyjny

WAŻNE: Nie oferujemy pożyczek/kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków. Pośredniczymy w udzielaniu kredytów wyłącznie bankowych. Wcześniejsza spłata nie jest związana z żadnymi dodatkowymi kosztami. Brak dodatkowych opłat za wcześniejszą spłątę kredytu.

 

KREDYT KONSOLIDACYJNY - RÓWNIEŻ BEZ ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ LUB Z OPÓŹNIENIAMI W SPŁACIE

Kredyt konsolidacyjny to kredyt przeznaczony w całości lub w części na spłatę, konsolidację obecnie posiadanych zobowiązań. Przy czym maksymalną część dodatkowej kwoty gotówki (na dowolny cel), poza konsolidacją wiele banków ma z góry ustaloną w proporcjach procentowych, czyli np. w ramach kredytu konsolidacyjnego można dobrać maksymalnie dodatkowo 25% dodatkowej gotówki.

Najczęstszym celem przeprowadzenia konsolidacji jest obniżenie miesięcznych rat, ale nie tylko, także zmniejszenie ilości posiadanych zobowiązań, odzyskanie poniesionych kosztów, zmiana banku lub nawet względy osobiste.

Najczęściej po kredyt konsolidacyjny zgłaszają się jednak osoby, którym po prostu ilość i suma miesięcznych płatności zaczęła za bardzo ciążyć w budżecie domowym i/lub przecenili swoje możliwości finansowe i/lub uzyskują obecnie zmniejszone dochody.

Jakikolwiek jednak byłby powód dla którego klient decyduje się na konsolidację zobowiązań, nowy kredyt, czyli kredyt konsolidacyjny powinien być przede wszystkim opłacalny. Samo zmniejszenie wysokości m-cznej raty chociaż jest najlepszym tego wyznacznikiem, to jednak nie jedynym. Warto porównać również koszty nowego kredytu (m.in. prowizje i ubezpieczenia) oraz całkowity jego koszt w skali całego okresu kredytowania. Należy bowiem pamiętać, że zmniejszenie wysokości miesięcznej płatności na korzyść kredytu konsolidacyjnego wynika po prostu z jego wydłużonego okresu kredytowania. Czyli dla przykładu jeżeli konsolidujemy kredyt, którego do końca spłaty zostało Nam 5 lat, kredytem konsolidacyjnym rozłożonym na okres spłaty 10 lat to siłą rzeczy rata będzie niższa za to dwukrotnie dłużej będziemy taki kredyt spłacać. Dlatego należy dobrze się zastanowić, czy różnica na wysokości raty jest dla Nas satysfakcjonująca biorąc pod uwagę znaczące wydłużenie okresu kredytowania. Dla przykładu: jeżeli płacimy obecnie łącznie wszystkich rat 1000 zł, a po konsolidacji będziemy płacili 900 zł, czyli tylko, albo aż o 100 zł mniej, to czy warto wydłużać okres kredytowania np. o 2, czy 3 lata. Z drugiej strony otrzymamy oczywiście dodatkowe środki w postaci zwrotu prowizji i ubezpieczeń ze spłaconych zobowiązań.

Co można skonsolidować kredytem konsolidacyjnym?

- kredyty gotówkowe

- zakupy na raty

- poprzednie kredyty konsolidacyjne

- zobowiązania pozabankowe (chociaż nie wszystkie banki konsolidują chwilówki)

- karty kredytowe i zobowiązania odnawialne

- kredyty i pożyczki hipoteczne – niekoniecznie ponownie pod zabezpieczenie hipoteczne

 

Dodatkowa gotówka w ramach kredytu konsolidacyjnego to duży plus. Przede wszystkim dlatego, że kredyty konsolidacyjne są co do zasady tańsze niż kredyty gotówkowe, ale także dlatego, że nadal jest to 1 kredyt, który łączy Nasze 2 interesy, czyli konsolidacja - zmniejszenie miesięcznych płatności i jednocześnie pozyskanie dodatkowych środków na dowolny cel.

Chociaż kredyt konsolidacyjny wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem i z punktu widzenia klienta na pewno takim jest, to banki nie koniecznie już muszą wychodzić z tego samego założenia. Często przy uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego, podobnie jak przy próbach uzyskania innego rodzajów kredytów pojawiają się trudności w jego otrzymaniu.

Dla Nas nie jest problemem:

 1. Posiadanie zobowiązań pozabankowych
 2. Posiadanie dużej ilości sztuk obecnych zobowiązań
 3. Posiadanie zobowiązań o charakterze odnawialnym; kart kredytowych i debetów
 4. Brak możliwości wyrażenia zgody przez współmałżonka
 5. Dobranie wolnej gotówki w ramach kredytu konsolidacyjnego
 6. Brak umów kredytowych konsolidowanych zobowiązań

Ponadto bardzo często rozwiązujemy następujące problemy:

 1. Brak zdolności kredytowej
 2. Duża ilość zapytań
 3. Opóźnienia w spłacie w historii kredytowej, akceptowane do 90 dni w ostatnich 12 m-cach
 4. Czas określony zatrudnienia

Korzyści uzyskania kredytu konsolidacyjnego za pośrednictwem Gawryszewski Finanse

 1. Wiele ofert różnych banków w jednym miejscu i możliwość wyboru najkorzystniejszego rozwiązania
 2. Rzetelna analiza oceny szans na uzyskanie kredytu
 3. Długi maksymalny okres kredytowania, nawet do 144 m-cy
 4. Jedna, niska rata zamiast kilku
 5. Brak ograniczenia maksymalnej kwoty kredytu
 6. Brak ograniczeń ilościowych i rodzajowych konsolidowanych zobowiązań
 7. Możliwość konsolidowania także zobowiązań pozabankowych
 8. Korzystne parametry kredyty, niskie oprocentowania
 9. Pomoc w odzyskaniu kosztów spłacanych zobowiązań
 10. Liberalnie liczona zdolność kredytowa.
 11. Brak konieczności wyrażania zgody przez współmałżonka
 12. Negocjacja indywidualnych warunków cenowych kredytu
 13. Opieka jednego Doradcy Kredytowego od pierwszego kontaktu do momentu wypłaty kredytu
 14. Możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów
 15. Szybka decyzja kredytowa

Maksymalna Roczna Stopa Procetowa (RRSO) wynosi 10.07%*

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 10,07%. Kredyt 10 000 zł na okres 120 miesięcy, oprocentowanie 7,20%, prowizja bankowa 9,99%, bez ubezpieczenia, rata równa w wysokości 117,14 zł. Całkowity koszt kredytu wynosi 14 056,78 zł – Kalkulacja na dzień 20.05.2021 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.